Muze

Filter by

image-title

Muzeu Arkeologjik i Du...

Durrës

Durrësi, qyteti që bashkëjeton mes antikitetit dhe modernitetit është një thesar që asnjëherë nuk lodhesh së eksploruari, jo vetëm në aspektin historik, por edhe në turizëm e kulturë. E nëse doni të njihni më...

Muzeu Arkeologjik i Durrësit – Pasqyra e ...

Zbulo shumë
image-title

Muzeu i Armëve –...

Tirana

Armatime historike, e pajisje të rralla, që datojnë që nga koha e Skënderbeut e deri në ditët e sotme, do t’ju kthejnë pas në kohë për të përjetuar nostalgji dhe ndjenjë krenarie. Të gjitha...

Muzeu i Armëve – Udhëtim në Historinë e A...

Zbulo shumë
image-title

Nga Korabi në Këlcyrë ...

Berat

Nëse jeni në kërkim të destinacioneve ideale për 2020-ën, ja vendet që IntoAlbania sugjeron për ju: Parku natyror Korab-Koritnik, i pozicionuar në verilindje të vendit, përbëhet nga vargmalet Koritnik- Gjallicë- Korab. I quajtur ndryshe...

Nga Korabi në Këlcyrë – 10 Destinacionet ...

Zbulo shumë
image-title

Në Zbulim të Kasharit,...

Tirana

Nëse doni të prekni natyrën e liqenet, apo të shijoni piknikun larg zhurmës së kryeqytetit, Kashari është hapësira e përshtatshme. Kjo falë edhe liqeneve artificiale që shtrihen përreth tij, që ju krijojnë mundësinë të...

Në Zbulim të Kasharit, një Atraksion Natyror e ...

Zbulo shumë
image-title

Bujtina Marku – ...

Shkodra

A keni menduar ndonjëherë se mund të uleni në tezgjah e të thurni me fije e ngjyra nga duart tuaja? Të përjetoni një përvojë unike të endjes me pajisjet që datojnë në Antikitet e...

Bujtina Marku – Të Endësh në Tezgjah si N...

Zbulo shumë
image-title

Muzeu Etnografik i Kuk...

Kukës

Mësoni më shumë rreth kulturës dhe stilit të jetës së Kukësit, si dhe pse “qyteti i tulipanëve” u propozua gjithashtu për çmimin Nobel të Paqes. Kukësi, i vendosur në pjesën verilindore të vendit, është...

Muzeu Etnografik i Kukësit: Udhëtim në Historin...

Zbulo shumë
image-title

6 Vendet Mahnitëse në ...

Korça

Stina e dimrit, për ata që e dashurojnë dhuron aq shumë ndjenja lumturie. Shqipëria është ndër ato vende që të ofron mrekulli të shumta natyrore dhe të fton të bëhesh pjesë e adrenalinës së...

6 Vendet Mahnitëse në Shqipëri, për të Dashurua...

Zbulo shumë
image-title

Muzeu i Shkencave R...

Tirana

I pozicionuar vetëm pak kilometra nga qendra e Tiranës, Muzeu i Shkencave të Natyrës, i vetmi në llojin e tij në Shqipëri, ju ofron një rrugëtim të mahnitshëm në zbulimin e natyrës dhe të...

Muzeu i Shkencave – Eksplorimi i Natyrës ...

Zbulo shumë
image-title

Onufri, i Pari Muze Ko...

Berat

A e dinit që ekziston një muze në Shqipëri me sistemin digjital të audio-guidës? Është pikërisht Muzeu Kombëtar Ikonografik Onufri në Berat. Kjo audio-guidë, e para që implementohet në një muze shqiptar, vjen në...

Onufri, i Pari Muze Kombëtar me Audio-Guidë

Zbulo shumë

Zhvilluar nga Frakton & Dizajnuar nga project.graphics