Ëmbëlsira e Pranverës – Receta e Vjetër e Traditës Arbëreshe - Into Albania

Ëmbëlsira e Pranverës – Receta e Vjetër e Traditës Arbëreshe

Kjo ëmbëlsirë e thjeshtë dhe me shije të mrekullueshme i ka rrënjët në traditën e lashtë Arbëreshe.

Petët e mbushura me fruta janë një recetë shumë e veçantë e cila në familjet arbëreshe kalohet brez pas brezi edhe në ditët e sotme.

E quajtur ndryshe Pitta N’Chiusa që do të thotë “petë e shtypur” kjo është ëmbëlsira tradicionale e festave për komunitetin arbëresh në itali.

Tipike për rastet e festave, kjo recetë është një nga ushqimet më të njohura dhe më të thjeshta në të gjithë fshatrat Arbëreshe.

Më poshtë do të gjeni recetën e plotë tradicionale të kësaj ëmbëlsire.

Përbërësit

500 gr miell

1 lugë kafeje kripë

1 lugë çaji sodë

100 ml vaj ulliri

2 vezë

1 lugë çaji kanellë

100 gr rrush i thatë

100 gr arra

100 gr bajame

100 lajthi

100 gr sheqer

250 mjaltë (sipas dëshirës)

150 – 200 ml ujë

Përgatitja

AgroWeb.org ju udhëzon të filloni me përgatitjen e brumit.

Bashkoni miellin, sheqerin, ujin dhe kripën.

Teksa përzieni miellin hidhni sodën dhe vazhdoni të punoni me duar miellin derisa të jetë formuar brumi.

Lëreni burimin të pushojë për  disa orë në një vënd të  errët dhe të thatë. Më pas ndajeni brumin  në 4 – 5 topa të vegjël.

Merni një nga copat e vogla të brumit që ndatë dhe filloni të hapni një pëtë të mesatare.  Herë pas here spërkatini petët me miell në mënyrë që të mos ngjiten.

Bëjeni këtë derisa të mos keni më kulaçë brumi.

Pasi të këni hapur petët lyejini me vaj ulliri dhe spërkatini me pak sheqer.

Thërrmoni  arrat dhe frutat e thata duke i përzier me sheqer, kanellë  dhe mjaltë sipas dëshirës duke i shtruar me lugë në të gjithë sipërfaqen e petëve.

Prisni me thikë petën në rripa të hollë të cilët më pas mblidhini në formë roleje.

Petët do të marin formën e një trëndafili.

Vendosini pranë njëra tjetrës në tepsi dhe piqini në 180 gradë rreth 40 minuta derisa petët të kenë marë një pamjë të artë.

Lëreni ëmbëlsirën të ftohet e më pas shijojeni. Burimi: AgroWeb.org

Nga: IntoAlbania

Filter by

image-title

Nga Korabi në Këlcyrë –...

Berat

Nëse jeni në kërkim të destinacioneve ideale për 2020-ën, ja vendet që IntoAlbania sugjeron për ju: Parku natyror Korab-Koritnik, i pozicionuar në verilindje të vendit, përbëhet nga vargmalet Koritnik- Gjallicë- Korab. I quajtur ndryshe ballkoni i Shqipërisë, parku ofron një mozaik të larmishëm peizazhesh mes maleve dhe burimeve të shumta ujore. Ky park që kufizohet [...]

Nga Korabi në Këlcyrë –...

Zbulo shumë
image-title

Në Zbulim të Kasharit, një...

Tirana

Nëse doni të prekni natyrën e liqenet, apo të shijoni piknikun larg zhurmës së kryeqytetit, Kashari është hapësira e përshtatshme. Kjo falë edhe liqeneve artificiale që shtrihen përreth tij, që ju krijojnë mundësinë të rrethoheni nga bukuritë natyrore të kësaj zone. Vetëm 10 km larg Tiranës, zona e Kasharit po shndërrohet gjithnjë e më tepër [...]

Në Zbulim të Kasharit, një...

Zbulo shumë
image-title

Bujtina Marku – Të Endësh...

Shkodra

A keni menduar ndonjëherë se mund të uleni në tezgjah e të thurni me fije e ngjyra nga duart tuaja? Të përjetoni një përvojë unike të endjes me pajisjet që datojnë në Antikitet e që thurin aq bukur traditën në pëlhurë. Nëse do të vizitoni Bujtinën Marku, veç kujtimeve të mrekullueshme për gjithçka që do [...]

Bujtina Marku – Të Endësh...

Zbulo shumë
image-title

Organic Shop: Produktet më cilësore...

Tirana

Eksperienca e gjatë e agronomit Zef Gjeta, ka mundësuar krijimin e Organic Shop, një hapësire të veçantë ku grumbullohen produktet më të mira natyrale shqiptare. Në kompleksin e njohur si Gener-2, në rrugën “Jordan Misja”, ndodhet një dyqan krejt unik nga të tjerët që mund të keni hasur në Tiranë. “Organic Shop” është një biznes [...]

Organic Shop: Produktet më cilësore...

Zbulo shumë
image-title

Shëndetlie: Një shije e ëmbël...

Kjo recetë është një nga gatimet e thjeshta dhe tepër familjare në Shqipëri. Nuk kërkon angazhim dhe kohë të gjatë në kuzhinë por vetëm vëmendje për të përdorur sasinë e duhur të përbërësve. Shëndetlija nuk kuptohet pa lagështirën e lëngut të sheqerit, ndaj kjo është përgatitja e parë që duhet të bëni. Vini gjysëm litri [...]

Shëndetlie: Një shije e ëmbël...

Zbulo shumë

Zhvilluar nga Frakton & Dizajnuar nga project.graphics