Experience Albania - Intoalbania

Eksperienca

Zbulo eksperiencën e mirëfilltë shqiptare! Alpe të thepisura, plazhe të virgjëra, qytete antike e ushqim që të lëpish gishtat: përjeto Shqipërinë me gjithçka të bukur që ajo ofron!

Atraksione Natyrore
Outdoor Adventure
Title

Ecje dhe ngjitje

Në Veri Tek sa Shqipëria është e mbushur me destinacione ku mund të kesh një përvojë ngjitjeje mbresëlënëse, ne po ju paraqesim disa nga rrugëtimet më të preferuara nga vizitorët. Në krye të listave gjendet gjithmonë hiking në Valbonë e Theth. Falë pozicionimit të këtyre dy destinacioneve në mes të Alpeve Shqiptare, dhe lidhjes se [...]

View more
Title

Rafting dhe kayak

Falë lumenjve të rrëmbyeshëm e natyrës bujare, eksperiencat e rafting apo kayaking në Shqipëri janë të mbushura me adrenalinë e emocione të shumta. Për këtë arsye, këto sporte ujore po tërheqin gjithnjë e më shumë vëmendje, përmes dy destinacioneve kryesore ku ofrohen paketa të ndryshme rafting: Kanionet e Osumit dhe Lumi Vjosa. Dy deri tre [...]

View more
Title

Çiklizëm

Ritëm, energji, pasion! Për të gjithë të dashuruarit pas biçikletës, ky mjet lëvizës me dy rrota është shumë më tepër se kaq! Është një filozofi e vërtetë jete, një dëshirë për të qenë të lirë e pa kufij, për të njohur njerëz e vende që në rrethana të tjera nuk do i njihje, një mundësi [...]

View more
Title

Rally

Gati për një xhiro plot me adrenalinë, emocione të forta, e ritëm të çmendur? Edicioni i 14-të i Rally Albania ju pret në datat 9 – 16 qershor, përmes një organizimi që ka krijuar traditën e vet të suksesshme, e që mundëson pjesëmarrësit të njihen me Shqipërinë në 360 gradë. Kliko në faqen zyrtare të [...]

View more
Title

Parashutizëm

Të shohësh Shqipërinë nga qielli, është një nga përvojat më mbresëlënëse që mund të keni. Peizazhet e pafundme të detit, qiellit, maleve e luginave të mrekullueshme, e bëjnë parashutizmin një nga sportet ekstreme më të preferuara në vend. Për këtë arsye, çdo vit organizohen turne ndërkombëtar, ku të apasionuar pas fluturimit bashkohen në pika të [...]

View more
Title

Zhytje

Ujërat e qetë dhe të pastër të Shqipërisë janë një parajsë e vërtetë për çdo lloj zhytjeje. Kaleidoskopi i ngjyrave dhe biodiversiteti i pasur e bëjnë vendin tonë një destinacion Mesdhetar të zhytjes që nuk duhet humbur. Për të gjithë ata që duan të provojnë ndjesinë e të eksploruarit të botës nënujore shqiptare, ofrohen zhytje [...]

View more

Experience More

Zhvilluar nga Frakton & Dizajnuar nga project.graphics