Saranda - Into Albania

Saranda

Qyteti i Plazheve Përrallore

Përse duhet të vizitoni Sarandën

Nën rrezet e diellit mesdhetar Saranda reflekton nuancat më të jashtëzakonshme të blusë. Falë zgjatimit përgjatë brigjeve të Jonit, qyteti ofron plazhet e veta publike mjaft të frekuentuera, dhe gjendet vetëm gjysëm ore larg me makinë nga disa prej destinacioneve më të rëndësishme të Rivierës Shqiptare. Një prej tyre është qyteti antik i Butrintit, Trashëgimi Botërore e UNESCO-s, ku mund të realizosh një shëtitje unike në qytetërimet e së shkuarës që kanë lënë gjurmë në Shqipëri. Pranë Butrintit gjenden dhe ishujt e Ksamilit, që po fitojnë gjithnjë e më shumë vëmendjen e shtypit botëror. Për të mos u humbur është dhe Syri i Kaltër, një parajsë e vërtetë mbi tokë për nga ngjyrat dhe bukuria. Por asnjë tur veror nuk do të ishte i plotë pa praninë e një jete nate vibrante të mbushur me restorante të cilësisë së lartë e lokale nate ku jetohet deri në fund çdo sekond i pushimeve.

Filters

Zbulo më Saranda

Rekomandimet Tona

image-title

Portali i Njohur i Turizmit – Rendit 15 Plazhet Shqipërisë që Duhet t’i Vizitoni në 2020-n

image-title

Ksamili në Foto – Parajsa e Plazheve Shqiptare

image-title

Faqja Turistike – Shqipëria e Pasur me Natyrë të Egër dhe Histori, e Denjë për t’u Eksploruar

image-title

Pak Buxhet por Shumë Dëshirë për Pushime – 5 Plazhe Ekonomike

image-title

Pushime në Shqipëri – Nga Veriu në Jug, 10 Plazhet e Verës 2020

image-title

Faqja e Njohur Turistike – Eksploroni Butrintin, do ju Kujtojë ”Indiana Jones”

image-title

Sezoni Veror – Vrojtuesi i Plazhit Përgjegjës edhe për Ruajtjen e Distancimit Fizik, në Tokë dhe në Ujë

image-title

Në Gjurmët e Kalit të Qyqes – Shkaba e Fundit Folezuese në Ballkan

image-title

Saranda – Zgjedhja e Dytë e Udhëtarëve të “Tripadviser”, në Listën e 25 Vendeve Turistike për 2020-ën

image-title

Shtegtarë dhe Autoktonë – Zbuloni Shpendët më të Rrallë të Shqipërisë

image-title

Rikthehen Festivalet Turistike në Bregdet – South Outdoor, Unum, Kala, dhe Turtle Fest

image-title

Çfarë do të Ndodhë me Personat që Janë Bllokuar Jashtë Atdheut

image-title

Si të Përgatisni Bukë të Shijshme Fshati Vetë në Shtëpi

image-title

4 Bibliotekat Dixhitale më të Mira ku Mund të Lexoni apo Dëgjoni Libra në Shqip

image-title

Turet Virtuale – Vendet ku Mund të Takoheni me Historinë nga Shtëpia

image-title

Shqipëria Turistike në Sytë e El Pais – Vendi i Evropës që Duhet Zbuluar

image-title

5 mënyra si Njerëzit e Ndjeshëm Rigjenerohen nga Uji

image-title

Arsyet Pse Anglezët Janë të Dashuruar Pas Shqipërisë

image-title

Britanikët Zbulojnë Shqipërinë

image-title

Media Britanike – Shqipëria Destinacion Autentik për 2020-ën

image-title

Nis Bora e Parë – Vendet ku mund ta shijoni këtë fundjavë

image-title

24 orë në Sarandë

image-title

Top Destinacionet e Sarandës

image-title

Plazhet e ëndrrave në Sarandë

image-title

Turi i UNESCO-s në Antikitetin dhe Traditën e Shqipërisë

image-title

Restorantet më të mirë të Sarandës