Restorantet

Filtro sipas

image-title

Burgu i Spaçit

Lezha

Burgu famëkeq është sot një pikë përkujtimore në nder të shqiptarëve të dënuar nga diktatura komuniste, si dhe një vend-simbol se si e shkuara nuk duhet të përsëritet më. Të gjithë ata që duan...

Burgu i Spaçit

Shumë
image-title

Liqeni i Shkopetit

Dibra

Nëse doni të katapultoheni në një natyrë fantastike, liqeni i Shkopetit dhe kodrat e mbuluara nga gjelbërimi janë një zgjedhje e pashmangshme! Sapo sheh së largu Grykën e Shkopetit, kupton se vendi që po...

Liqeni i Shkopetit

Shumë
image-title

10 Sugjerime nga Anna ...

E transferuar prej vitesh nga Torino në Tiranë, Anna Giulia Buonanno është një italiane që tashmë i është dedikuar Shqipërisë, ku jeton e jep mësim të gjuhës dhe kulturës italiane në disa prej institucioneve...

10 Sugjerime nga Anna Giulia Buonanno: Një ditë...

Shumë
image-title

Shtëpia-Muze e Aleksan...

Durrës

Një shtëpi me arkitekturë mbresëlënëse që imponohet për vizitorët me modelin e saj qytetar, që ruan gjithashtu trashëgiminë e aktorit të madh shqiptar Aleksandër Moisiu, si dhe trashëgiminë etnografike të qytetit. Muzeu etnografik ndodhet...

Shtëpia-Muze e Aleksandër Moisiut

Shumë
image-title

Ishulli i Sardës: Qyte...

Shkodra

Një nga vendet më interesante për t’u vizituar jo vetëm për historinë, por edhe për natyrën tejet tërheqëse, është Ishulli i Shurdhahut, i njohur dhe si Sarda në histori! Nëse jeni duke lundruar mbi...

Ishulli i Sardës: Qyteti mesjetar që u kthye në...

Shumë
image-title

10 Sugjerime nga Kleit...

E lindur në Tiranë, Kleitia Vaso, autorja e librit “Fluturim” me ese mbi qytetin, na tregon se cilat sipas saj janë disa nga pikat e preferuara të kryeqytetit. Cioccolatiitaliani për një kafe jo tipike!...

10 Sugjerime nga Kleitia Vaso: Një ditë në Tiranë

Shumë
image-title

Muzeu Etnografik i Elb...

Elbasan

Pozicionuar në qendër të qytetit, jo larg Kalasë së Elbasanit, Muzeu Etnografik në Elbasan është një shtëpi dy-katëshe e shekullit të 18-të që rrëfen kulturë, folklorin dhe stilin e jetesës së qytetit. Muzeu i...

Muzeu Etnografik i Elbasanit

Shumë
image-title

Gjergj Kastriot Skënde...

Gjergj Kastriot Skënderbeu është Heroi Kombëtar i shqiptarëve dhe një nga figurat më të lavdishme për Ballkanin dhe Evropën Perëndimore. Kastrioti që sot jehon në kufijtë e legjendës dhe historisë lindi në zonën e...

Gjergj Kastriot Skënderbeu – Heroi Kombëtar Shq...

Shumë
image-title

Gambero Gourmet

Tirana

Cilësia e parë e produkteve, fjala e fundit e teknologjisë që përdoret në kuzhinë, dëshira e shefave të kuzhinës për të sjellë më të mirën tek ju por jo vetëm, mbi 140 etiketa verërash...

Gambero Gourmet

Shumë

Zhvilluar nga Frakton & Dizenjuar nga project.graphics