Lezha - Into Albania

Lezha

Zemra e Agroturizmit Shqiptar dhe Lagunave

Përse duhet të vizitoni Lezhën

Disa prej lagunave më të bukura të vendit, ato të Kune-Vainit dhe Patokut, si dhe plazhet me rërën më të pastër ndodhen pikërisht në zonën e Lezhës. Njëherë e një kohë, Lezha tërhiqte vizitorët për monumentet e shumta të rëndësishme historike, si Memoriali i Skënderbeut apo Kalaja e Lezhës. Por vitet e fundit duket sikur historia apo natyra nuk janë më të vetmet arsye për të udhëtuar drejt këtij qyteti që jeton që prej antikitetit. Tradita gastronomike e zonës ka bërë që Lezha të jetë një magnet i vërtetë për të gjithë ata që duan të shijojnë më të mirën që kuzhina shqiptare mund të ofrojë. Shefa kuzhine me eksperiencë në restorantet më të njohura të botës, kanë sjellë pikërisht këtu përvojën e tyre, duke e kthyer Lezhën në zemrën e kuzhinës moderne shqiptare.

Filters

Zbulo më Lezha

Rekomandimet Tona

image-title

Portali i Njohur i Turizmit – Rendit 15 Plazhet Shqipërisë që Duhet t’i Vizitoni në 2020-n

image-title

Pak Buxhet por Shumë Dëshirë për Pushime – 5 Plazhe Ekonomike

image-title

Nis Restaurimi i Shtëpisë së Poetit të madh Shqiptar At Gjergj Fishta

image-title

Ungrej – Fshati Malor i Lezhës i Pasur me Kulturë, Histori dhe Natyrë

image-title

Shëtitje me Kajak – Tendenca e re e Sezonit Veror në Lezhë

image-title

Mes Historisë, Natyrës dhe Kulturës – Arsyet që Ofron Lezha për ta Vizituar

image-title

Shën Eufemia – Kisha Impresionuese me një Histori Mistike

image-title

Markimi i Shtigjeve në Lezhë – Në Zbulimin e Itinerareve Natyrore, Kulturore e Historike

image-title

Lezha Gati për Sezonin Veror – Operatorët Turistik me Oferta Konkuruese

image-title

Festivali i Gastronomisë Lezha Gatuan Online – Promovimi i Kulinarisë dhe Produkteve Lokale

image-title

Humanistja Austriake – Prej 28 vitesh në Ndihmë të Shqiptarëve

image-title

Shtegtarë dhe Autoktonë – Zbuloni Shpendët më të Rrallë të Shqipërisë

image-title

Rikthehen Festivalet Turistike në Bregdet – South Outdoor, Unum, Kala, dhe Turtle Fest

image-title

Çfarë do të Ndodhë me Personat që Janë Bllokuar Jashtë Atdheut

image-title

Si të Përgatisni Bukë të Shijshme Fshati Vetë në Shtëpi

image-title

4 Bibliotekat Dixhitale më të Mira ku Mund të Lexoni apo Dëgjoni Libra në Shqip

image-title

Festa, Festa, Festa – Ku të Shkojmë, Çfarë të Dhurojmë

image-title

Aromë Tradite – Shija Unike e Bujtinave Shqiptare

image-title

Agroturizëm Hylli i Dritës – Rizgjimi i Traditave Zadrimore

image-title

Media Britanike – Shqipëria Destinacion Autentik për 2020-ën

image-title

Nis Bora e Parë – Vendet ku mund ta shijoni këtë fundjavë

image-title

24 orë në Lezhë

image-title

Plazhet e veçanta e të freskëta të Lezhës

image-title

Restorantet më të mira në Lezhë

image-title

Së shpejti: Festat fetare në Lezhë

image-title

Top 5 vendet për vrojtimin e shpendëve